Madeira – fakultativní výlety

Madeira – fakultativní výlety

 

MADEIRA – FAKULTATIVNÍ VÝLETY

S českou či slovenskou delegátkou v období od dubna do září

 

PONDĚLÍ: Leváda Camacha – Jasmínová čajovna (půldenní výlet)

Typické madeirské levády jsou zavlažovacím systémem, který přináší vodu z hor do níže položených oblastí. Podél těchto kanálů se na Madeiře táhnou cestičky, které slouží zejména příznivcům pěší turistiky. Náš půldenní výlet nás podél jedné z nejstarších levád Madeiry zavede do kopců nad Funchal, nedaleko vesničky Camacha. Kolem Fotbalového stadiónu Nacional se dostaneme k níže položené nové levádě, která je širší a hlubší a napojuje se na vodní nádrž. V těchto oblastech se Vám naskytnou krásné výhledy na hlavní město ostrova. Leváda je známá krásnou vůní eukalyptů, mimóz a různorodé divoce rostoucí květeny. Turistika končí v Jasmínové čajovně, kde se můžete občerstvit. Výlet je s českým průvodcem.

Cena: 840 Kč


ÚTERÝ: Střed ostrova – Eira do Serrado/Monte (půldenní výlet)

Tento výlet nás zavede do středu ostrova. První zastávkou bude vyhlídka Pico dos Barcelos (355 m), odkud si vychutnáte nádherný výhled na Funchal. Dále budeme pokračovat na vyhlídku Eira de Serrado (1094 m). Sjedeme dolů až do Údolí jeptišek, kde budeme mít možnost ochutnat místní likéry a zákusky. Naší poslední zastávkou bude slavný kostel Monte, kde je pohřben poslední rakousko-uherský císař Karel I. A nakonec Toboggan – zájemci budou mít příležitost se svést na tradičních proutěných saních (sáňky nejsou v ceně výletu). Výlet je s českým průvodcem.

Cena: 840 Kč


STŘEDA: Západ – Porto Moniz (celodenní výlet)

Během výletu poznáme nejkrásnější místa západní části ostrova Madeiry. První zastávka bude v Câmara de Lobos, kterou si oblíbil i Winston Churchill. Také zde vznikla replika lodi Kryštofa Kolumba, ta nyní slouží jako výletní loď. Budeme pokračovat na Cabo Girão (580 m), navštívíme kostel v Ribeira Brava a přes horské sedlo Encumeada (1007 m) se dostaneme na severní pobřeží. Naším cílem bude městečko Porto Moniz s proslulými lávovými jezírky, která budou naší poslední zastávkou. Vracet se budeme přes Santu, směrem na náhorní plošinu Paúl de Serra, zpět do hotelu se dostaneme podél jižního pobřeží. Výlet je s českým průvodcem.

Cena: 1260 Kč


ČTVRTEK: Leváda Risco – Rabaçal – 25 fontes (celodenní výlet)

Jedna z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších levád na Madeiře se nachází na západě ostrova. Turistika začíná nedaleko náhorní plošiny a první část vede přes oblast lesů Laurissilva. Samostatná leváda začíná o 2 km dále v hustém lese. Po cestě budete mít mnoho příležitostí k fotografování nebo obdivování překrásných výhledů. Na konci levády Vás čeká odměna v podobě jezírka s 25 malými vodopády. Po cestě zpět k autobusu nás čeká tunel, který  je dlouhý 800 m (doporučujeme si s sebou vzít baterku). Vznik této levády se datuje do roku 1835. Výlet je s českým průvodcem. 

Cena: 1260 Kč 


ČTVRTEK: Folklórní večer s nápoji a transferem

Folklórní večer se koná v klasické portugalské restauraci, kde máte možnost ochutnat typická madeirská jídla, jako je např. "Espetada", a zároveň se seznámit s madeirským folklórním zpěvem a tancem.

Večeře – Jako předkrm se podává "Bolo do Caco", což je tradiční kulatý plochý chlebík s česnekovým máslem. Hlavní jídlo je "Espetada", což je hovězí maso, marinované v soli s bobkovým listem, které se připravuje na otevřeném ohni (původně na vavřínových větvích). K masu se podává "Milho Frito", lahodné, dozlatova pražené kostky z kukuřičné mouky (známé i jako "polenta"), hranolky a salát. Během večeře se podává voda, červené nebo bílé víno a káva. Výlet je s českým průvodcem. 

Cena: 1036 Kč 


PÁTEK: Leváda Camacha – Jasmínová čajovna (půldenní výlet)

Typické madeirské levády jsou zavlažovacím systémem, který přináší vodu z hor do níže položených oblastí. Podél těchto kanálů se na Madeiře táhnou cestičky, které slouží zejména příznivcům pěší turistiky. Náš půldenní výlet nás podél jedné z nejstarších levád Madeiry zavede do kopců nad Funchal, nedaleko vesničky Camacha. Kolem Fotbalového stadiónu Nacional se dostaneme k níže položené nové levádě, která je širší a hlubší a napojuje se na vodní nádrž. V těchto oblastech se Vám naskytnou krásné výhledy na hlavní město ostrova. Leváda je známá krásnou vůní eukalyptů, mimóz a různorodé divoce rostoucí květeny. Turistika končí v Jasmínové čajovně, kde se můžete občerstvit. Výlet je s českým průvodcem.

Cena: 840 Kč


SOBOTA: Funchal – prohlídka města (půldenní výlet)

Na tomto půldenním výletě se seznámíte s hlavním městem Madeiry. Začneme u sochy Sissi, navštívíme prezidentskou zahradu, park Svaté Kateřiny, katedrálu SÉ. Poté navštívíme jeden z nejstarších vinných sklípků Oliveiras, kde se bude konat ochutnávka místního madeirského vína. Poslední zastávkou programu bude tržnice Marcado dos Lavradores, kde můžete ochutnat mnoho různých druhů výborného tropického ovoce, projít si rybí trh, nakoupit květiny, ovoce, zeleninu, suvenýry a mnoho dalšího. Výlet je s českým průvodcem. 

Cena: 700 Kč


NEDĚLE: Východ – Santana (celodenní výlet)

Během výletu poznáme nejkrásnější místa východní části ostrova Madeiry. Naše první zastávka bude v Garajau u sochy Cristo Rei. Odtud se přesuneme do vesnice Camacha, kde se nachází manufaktura proutěného nábytku a pak dojedeme až k Pico Areeiro, třetímu nejvyššímu vrcholu Madeiry (1818 m). Budeme pokračovat do Ribeiro Frio, kde se napojíme na krátkou levádu Balcões. Po cestě na severovýchod navštívíme městečko Santana, kde se nacházejí jedny z posledních typických Madeirských domů ve tvaru písmene "A". Poslední zastávkou bude vyhlídka Ponta do Rosto, která se nachází na nejvýchodnějším výběžku Madeiry. Kolem Machico a letiště se dostaneme zpět do hotelu. Výlet je s českým průvodcem.

Cena: 1260 Kč